Liekninantis diržas tik 15 Lt !
dietuklubas
Iki vasaros liko...

Kaip spalvos veikia mūsų apetitą

Įdomu, kodėl maisto produktai įpakuojami vienaip ar kitaip? Kodėl vienas produktas atrodo patraukliau už kitus? Tyrimai rodo, kad mūsų apetito ir alkio procesus įtakoja spalvos.

Vengiame mėlynos

Pasirodo, kad mūsų pasąmonė natūraliai vengia mėlynos, violetinės ar juodos spalvos maisto. Mes tarsi esame užprogramuoti manyti, kad toks maistas ne tik bus neskanus, bet ir pavojingas. Yra begalė žmonių mėgstančių mėlynes, baklažanus ar juoduosius serbentus, tačiau iš esmės ši spalva nėra kelianti apetitą.

Mėlyno maisto kam nors? Mėlynas maistas nuolat laimi „mažiausiai patrauklaus“ kategorijoje. Atliktame amerikiečių tyrime dalyvavo nemažai degustatorių, dažniausiai jie nurodydavo mėlynos spalvos maistą kaip patį neskaniausią, net jei produktų skonis buvo normalus.

Patraukliausia spalva

Teisingai, tai yra raudona! Raudona spalva labiausiai kelia apetitą, ji sukelia intymius jausmus, energiją. Apetito stoka tikrai neturėtų varginti žmonių, kurių virtuvėje vyrauja raudona spalva. Šios spalvos maisto produktus pastebime pirmiausia. Ar susimąstėte, kad parduotuvėje visai nesunku rasti pomidorus, o mūsų ranka tarsi pati lenkiais prie raudono obuolio?

Geltona

Ši spalva taip pat didina apetitą. Geltona yra siejama su laime, džiaugsmu. Restoranai, kurie dažo langines geltonai ar padeda ant stalo geltonų gelių, nori kad jūs jaustumėtes laimingesni ir alkanesni!

Gėrimai

Jei kas nors pakeistų populiariausių pasaulyje gėrimų spalvą, dauguma žmonių nesugebėtų nustatyti koks tai gėrimas. Amerikoje, Vašingtono Universitete buvo atlikti bandymai su įvairiausiais gėrimais. Viename bandyme buvo galima ragauti skirtingų sulčių ir matyti jų spalvą. Šiame bandyme, dalyviai beveik visais atvejais teisingai atsakė apie sultis. Tačiau, kai tie patys dalyviai nebeturėjo galimybės matyti sulčių spalvos, apie 70% dalyvių negalėjo tiksliai įvardyti kokias sultis gėrė. Dauguma jų vynuogių ir vyšnių sultis painiojo su citrinų rūgštimi.
Žalia – sveikatos spalva

Manoma, kad žalios spalvos maistas yra sveikiausias, kaip tarkim salotos, agurkai, obuoliai, žirniai, špinatai ir kitos daržovės. Žalias maistas asocijuojasi su sveikata, gyvybe, todėl ir valgydami žalius produktus jaučiamės sveiki, gaunantys vitaminų.

Oranžinė

Ši spalva simbolizuoja pyktį, aštrumą, kraštutinumus. Apelsinuose gausu vitaminų, tačiau jis graužiantis, nešvelnus maistas, išalkę mes tikrai mąstome ne apie rūgščius produktus. Karis taip pat laikomas „piktu“ prieskoniu.

Patrauklios pakuotės

„McDonalds“ raudonai geltonos pakuotės visame pasaulyje buvo išrinktos kaip geriausios pakuotės dėl savo protingo spalvų panaudojimo. Nors abi šios spalvos skatina apetitą, kartu jos yra „draugiškos“ ir labai įsimintinos.

Mėlyna spalva šaldytuve

Skamba keistai, tačiau tai mus veikia. Ekspertai rekomenduoja įtaisyti mėlyną švieselę šaldytuve, jei negalite kontroliuoti savo valgymo ar laikotės dietos. Pasąmonėje ši spalva atgrąsina nuo valgymo.

Balta

Ši spalva suteikia gaivumo ir lengvumo įspūdį, todėl labai dažnai pamirštama apie kalorijas. Baltų maisto produktų yra daug. Reiktų atsižvegti į tai ką mes renkamės valgyti. Gerai jeigu tai yra varškė, jogurtas, o ne bandelės ar kremai. Dažniausiai, baltos spalvos maisto produktuose yra daug baltymų (varškė, pienas, žuvis, riešutai), tačiau nepamirškite, kad balti gali būti ir angliavandeniai (ryžiai, makaronai, balta duona).

Valgydami apie spalvas tikrai negalvojame, tačiau jos skirtingai veikia mūsų organizmą. Jei norite pagerinti savo apetitą, į maistą įdėkite raudonos ar geltonos spalvos produktų, ar valgykite iš raudonos lėkštės. Na, o jeigu bandote laikytis dietos, valgykite iš mėlynos spalvos lėkščių ir venkite baltos spalvos maisto produktų. Atrodo paprasta?