Liekninantis diržas tik 15 Lt !
dietuklubas
Iki vasaros liko...

Agurkų dieta

Mažai kas žino, kad agurkas – vienas iš seniausių augalų. Jis buvo paplitęs 3 tūkst. metų pr. Kr. Indijoje. 95-96 proc. agurko sudaro vanduo, juose yra daug žmogaus organizmui svarbių mineralinių medžiagų, tokių kaip kalis, kalcis, geležis, fosforas, jodas.  Jis teigiamai veikia virškinimą, normalizuoja druskos ir vandens pusiausvyrą, valo odą, skatina šlapimo išsiskyrimą, stimuliuoja medžiagų apykaitą.

Be šių unikalių savybių agurkas – dar ir puikus užkandis norintiems sulieknėti. Jis pats nekaloringas ir nesuteikia sotumo pojūčio, tačiau derinamas su riebiais padažais, tokiais, kaip aliejus ar grietinė, greitai pasotina net keletui valandų. Svarbiausia – kad riebaus padažo nebūtų per daug!

Tačiau agurkų dietos nerekomenduojama laikytis ilgiau nei 3 dienas, kadangi šiose daržovėse trūksta daugelio organizmui reikalingų medžiagų.

3 dienų agurkų salotų dietą :

Ryte atsibudus – stiklinė virinto ar mineralinio (negazuoto) vandens.

Po 15-30 min. – pusryčiai ( ką nors išsirinkus iš nurodytų produktų) neviršijantys 200 kcal: kiaušinis/ pora griežinėlių sūrio/ varškė/ košė/sviestas/juoda duona. Griežtai draudžiama: bulkutės, pyragėliai, rūkyti, sūdyti produktai. Jeigu jūs paprastai nepusryčiaujate, tai pusryčius galite suvalgyti per pietus, o ryte valgykite agurkų salotas su juoda duona.

Dienos bėgyje suvalgote 1 kg agurkų su grietine ar aliejumi bei prieskoninėmis žolelėmis. Agurkų kaloringumas: 100g = 15 kcal; 1 kg = 150 kcal + 90 kcal grietinė ar aliejus. Agurkų salotas reikia suvalgyti per 3  kartus:

  • 1 kartą -     12-14 val. + 50 g juodos duonos.
  • 2 kartą -     16-17 val. + 50 g juodos duonos.
  • 3 kartą -     19-20 val. + 50 g juodos duonos.

Pastaba: kiekvienam valgymui geriau daryti salotas šviežiai.

Nakčiai (22-23 val.) galima suvalgyti didelį obuolį arba 2 apelsinus, arba kriaušę ar bananą.

Arbatos  galima gerti tiek, kiek paprastai geriate.

Susumuojame dienos bėgyje suvartotas kalorijas:

  • 240 kcal – 1 kg agurkų su grietine ar aliejumi
  • 300 kcal – 150 g juodos duonos
  • 200 kcal – pusryčiai
  • 100 kcal – vaisiai
  • 60 kcal  - arbata/kava su cukrumi

Sėkmės !