Penketuko dieta – paprasta, lengva ir sotu
Puikiai pasirūpinęs Holivudo gražuolių Jessicos Simpson, Halle Berry, Evos Mendes ir Benjamino Bratto kūnais žvaigždžių dietos specialistas Harley Pasternak sukūrė 5 faktorių dietą – mitybos planą, leidžiantį nejausti alkio, skatinantį atverti virtuvės duris fantazijai ir tuo pačiu padedantį lieknėti.
Viskas šioje dietoje sukasi apie skaičių 5. Dietos laikomasi 5 savaites, per dieną numatyti 5 valgymai, susidedantys iš 5 komponentų, patiekalai ruošiami ne ilgiau kaip 5 minutes, sudaryti iš ne daugiau kaip 5 ingredientų. Be to, kartą per savaitę ši dieta leidžia pasidaryti „išeiginę“ ir pasmaližiauti tuo, kas kasdien neleidžiama.
Penketuko dieta numato 5 valgymus griežtai nustatytomis valandomis. Jei nesate alkana – galite suvalgyti mažiau. Tiesą sakant, dieta šia gudrybe ir grįsta: jei nesate alkana – rinksitės mažesnę porciją, o valgydama kol dar nespėjote išalkti nejausite ir kankinančio alkio, įprasto daugeliui dietų.
Beje, laikantis šios dietos 5 dienas per savaitę privaloma ir sportuoti. Sporto programa sudaryta iš 5 pratimų, kurių kiekvieną reikia tęsti po 5 minutes. Tokia trumpa mankšta, pasak dietos įkūrėjo – daug naudingesnė, nei dažnai siūloma 90 min. programa 3 kartus per savaitę: juk lengviau yra mankštintis dažniau, bet nepervargti, nei kas antrą dieną nusiplūkti iki devinto prakaito.
Mitybos specialistai vieningai sutaria, kad ši dieta yra sveika ir puikiai subalansuota. Tiesa, nors pats H.Pasternakas ją pristato kaip 5 savaičių mitybos planą, gydytojų nuomone, tokio mitybos ir sporto režimo būtų pageidautina laikytis visą gyvenimą.
Laikantis penketuko dietos principų, kiekviena porcija turi susidėti iš 5 komponentų: baltymų (raumenims), žemo ir vidutinio glikeminio indekso angliavandenių (energijos užtaisui), skaidulų (pasisotinimui), sveikų riebalų (pasitenkinimui) bei nesaldintų skysčių (išvalyti organizmą).
Štai pagrindiniai rekomenduojami maisto produktai, kuriuos besilaikantieji šios dietos turėtų nuolat turėti po ranka:
Baltymai: vištos krūtinėlė, kiaušinio baltymas, žuvis, sūris, liesa mėsa ir neriebus pienas.
Angliavandeniai: obuoliai, brokoliai, kopūstai, morkos ir kt. vaisiai bei daržovės, taip pat grūdai bei ankštinės kultūros.
Riebalai: avokadas, lašiša, riešutai, nerafinuoti šalto spaudimo aliejai.
Maistinės skaidulos: vaisiai, daržovės, grūdai.
Tereikia truputėlio fantazijos bei kulinarinių gabumų – ir įvairiai kombinuodama išvardytus produktus, kad kiekvienam valgymui jų tektų po lygiai, galite sukurti tikrų tikriausių dietinių kulinarijos šedevrų!